dieta

dieta

czwartek

Przegląd diet - dieta garściowa

Znacie dietę garściową?
To w miarę nowa dieta, choć pomysł na nią jest dość stary.
Generalnie wpisuje się ona w koncepcję tzw. diety MŻ.

Podstawową zasadą jest jedzenie posiłków o rozmiarze własnej dłoni, czyli pożądanej i podobno naturalnej wielkości naszego żołądka.
Wydaje się to bardzo proste, ale są dwie rzeczy, przy których trzeba się bardzo pilnować.
Są to pory posiłków i ich wartość odżywcza.

Przy tak niewielkich porcjach powinno się jeść co 3 h oraz bardzo dokładnie pilnować tego, co jemy.
Garść chipsów nie jest tutaj żadnym rozwiązaniem.

Pocieszające jest to, że nasz organizm rozlicza się z nami w cyklu dobowym, możemy więc zjeść pięć jednoskładnikowych posiłków. Ważne tylko, żeby w ramach jednego dnia dostarczyć mu wszystko, czego potrzebuje czyli węglowodany, białka i tłuszcze oraz odpowiednią ilość witamin i minerałów.

Kasza jęczmienna z migdałami i twarożkiem (drugie śniadanie, 4 porcje)

Składniki: ½ garści posiekanych migdałów, 2 łyżki siemienia lnianego, 2 łyżki suszonej żurawiny, odrobina oleju rzepakowego, 4 szklanki ugotowanej na sypko kaszy jęczmiennej, 2 kostki chudego sera twarogowego, 8 łyżek jogurtu naturalnego, szczypta soli, cynamon do smaku.

Przygotowanie: Migdały, siemię i żurawinę mieszamy w miseczce. Na patelni podsmażamy na oleju ugotowaną kaszę jęczmienną. Do kaszy dodajemy sól i cynamon i starannie mieszamy, a następnie dodajemy do miski z migdałami, siemieniem i żurawiną. Twarożek mieszamy z jogurtem i podajemy z kaszą.


Pulpeciki drobiowe (obiad, 4 porcje)

Składniki: 300 g drobiowego mięsa mielonego, 1 jajko, 4 łyżki płatków owsianych, ¾ szklanki mrożonej włoszczyzny, 3 łyżki posiekanego koperku, 12 łyżek ryżu, sól, pieprz, słodka papryka, majeranek do smaku, 2 szklanki bulionu warzywnego, 4 porcje gotowanej marchewki, 16 plastrów ogórka kiszonego.

Przygotowanie: Do mięsa dodajemy płatki owsiane, jajko, włoszczyznę, koperek i przyprawy, wszystko dokładnie mieszamy. Z powstałej masy formujemy małe kuleczki. Doprowadzamy bulion do wrzenia i wrzucamy pulpety. Gotujemy ok. 25-30 minut, mieszając od czasu do czasu. Gotowe pulpety podajemy położone na plastrach ogórka, z gotowanym ryżem i marchewką.

Te i wiele innych przepisów znajdziecie w książce Dieta garstkowa dr Anny Lewitt
Przepisy wzięłam ze strony http://www.faceandlook.pl/jedz-garsciami-czyli-wszystko-o-diecie-garstkowej

3 komentarze:

  1. Anonimowy15:27

    jakie mięso wybieracie z kurczaka, czy z indyka? czy to nie ma znaczenia? misia

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy10:37

    ja tam wolę wieprzowinkę ;P

    OdpowiedzUsuń
  3. Z dietetycznego punktu widzenia różnice są minimalne, więc ja nie byłabym tak restrykcyjna i wybrałabym po porostu to, które Ci bardziej smakuje ;)
    Lepiej zwrócić uwagę na pochodzenie tego mięsa. Jeśli tylko możesz, wybieraj takie, które nie jest sztucznie pompowane hormonami.

    OdpowiedzUsuń

Coś Ci się spodobało a coś bardzo nie? Napisz mi o tym :)